اجاره مغازه در تهران

اجاره و خرید مغازه در تهران

اگر قصد خرید و یا اجاره مغازه ای را دارید، بهتر است دو نکته مهم و کلیدی را مد نظر قرار دهید:

  • مکان مغازه باید با توجه به نوع شغل شما تعیین گردد

اگر میخواهید یک سوپرمارکت باز کنید میتوانید هر مکانی را برای این کار انتخاب نمایید. چون این نوع مغازه همه جا مورد نیاز افراد واقع خواهد شد. حتی شاید برای شما پیش آمده است که وقتی در حال قدم زدن و جستجو در فضاهایی که بورس لوازم خاصی هستند، می باشید چقدر نیاز به یک سوپرمارکت حس میشود. با این وجود استارت یک سوپرمارکت در کنار یک مرکز خرید برند و مهم ایده جالبی نیست و احتمال موفقیت آن پایین است!

شاید شما فروشنده  کالایی خاص مثل لوازم پزشکی باشید و یا ارائه دهنده خدمات پس از فروش آن کالا. در چنین مواقعی و در جایی مانند پایتخت، منطقی تر این است که بمنظور خرید مغازه در تهران و یا اجاره آن ،فضاها و مناطقی را که اصطلاحا بورس این نوع از اجناس و خدمات هستند را انتخاب کنید.

از محاسن این انتخاب هم این است که اولا از اوضاع و احوال رقبای خود، نوسان قیمتها، ایده ها و طرح ها و لوازم جدید بصورت مستقیم مطلع می شوید، ثانیا از آنجایی که آن محدوده جغرافیایی بخصوص به فروش و خدمات منحصر بفردی معروف و شناخته شده است، مردم برای تهیه جنس مورد نظر و خدمات مرتبط، فقط به این مناطق رجوع میکنند که در نتیجه شانس پیدا کردن مشتریهای گذری یا حتی مشتریهای دائم جدید بسیار افزایش پیدا میکند.

بورس فروش تمامی لوازم منحصر به فرد در تهران را در این صفحه ببینید. 

از اوضاع و احوال اقتصادی و املاک غافل نباشید 

بعنوان نمونه تحلیل زیر از اوضاع ملک و تاثیر آن بر اجاره مغازه در تهران و یا ارزش خرید مغازه حکایت دارد.

در سال 1399 با بالا رفتن بیش از حد قیمت دلار و در نتیجه قیمت مسکن و نیز کاهش ساخت و ساز جدید از یک طرف، همچنین شیوع بیماری کرونا که تعطیلی خیلی از اماکن تجاری و اداری را در پی داشت و از سویی کاهش آمد و رفت مردم جهت خرید، باعث  بروز رکود سنگین در بخش املاک تجاری و اداری شد. بر اساس بررسی‌های قیمتی طی آن سال، متوسط رشد قیمت املاک تجاری و اداری از متوسط رشد قیمت املاک مسکونی بسیار پایین‌تر بوده و به این ترتیب، رکود در بخش «اداری» و «تجاری»، حتی از رکود در بخش «مسکونی» هم شدیدتر شد.

اوج گیری قیمت دلار به سطوح بی سابقه، واردات نیز از صرفه افتاده و حالا مغازه‌هایی که عمدتاً در پاساژ‌ها و مال‌ها واقع شده بودند و سابق بر این به فروش محصولات عمدتاً وارداتی اشتغال داشته اند، به شدت با کمبود مشتری مواجه گردیدند. به این ترتیب، بازار کسب و کار در ایران در حال دریافت یک سیگنال تازه بود: مغازه داری دیگر شغل مناسبی نیست.

آمار‌ نشان می‌دهد در حالی که میانگین قیمت املاک تجاری از سال ۱۳۹۳ تا 1399 حدود ۲.۶ برابر شده، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در همین بازه زمانی حدود ۵.۶ برابر افزایش داشته است. البته قیمت اجاره مغازه در تهران نیز تقریبا به همین تناسب حفظ شد. از دیگر سو، طی ۱۰ سال دهه نود میانگین قیمت مسکن در شهر تهران ۱۴ برابر شده است، اما در همین بازه زمانی میانگین قیمت املاک تجاری در پایتخت، حدود ۱۰ برابر رشد کرد.

حالا باید دید اکنون که شما تصمیم به خرید مغازه یا اجاره آن دارید اوضاع چگونه است؟

آگهی اجاره مغازه

جهت دادن آگهی اجاره مغازه در تهران و هر استان دیگری می توانید از بستر قوی و گسترده وب استفاده کنید. با این کار هم در وقت خود و دیگران صرفه جویی می کنید و هم پول شما هدر نمی رود. امروزه استفاده از روشهای سنتی و آژانس های املاک در پیدا کردن گزینه مناسب برای خرید و فروش مغازه، نه اینکه حذف ولی بسیار کم رنگ تر شده است. وقتی تنها کمتر از 5 دقیقه می توانید آگهی فروش مغازه خود را در کل ایران به نمایش بگذارید، چه لزومی دارد که راه سخت تر را برگزینید؟

این در حالیست که خود آژانس های املاک هم وقتی به اصطلاح روی اجاره و یا فروش مغازه و ملکی کار میکنند در واقع  آگهی اینترنتی داده و در فضای مجازی تبلیغ میکنند!


سایت خرید و فروش مغازه


 

قیمت آپارتمان
مصالح-ساختمانی