You are currently viewing بازسازی خانه

بازسازی خانه

گاهی اوقات ممکن است در طی زندگی و با گذشت زمان، به فکر بازسازی خانه و ساختمان خود باشید و هر تغییر کوچکی در دکوراسیون و فضای ساختمان در روحیه شما تاثیرگذار باشد. بنابراین قبل از شروع به بازسازی خانه یا ساختمان خود، حتما باید قسمتهایی که قرار است بازسازی کنید و هزینه های بازسازی را تخمین بزنید.

در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد مراحل بازسازی خانه و ساختمان را توضیح داده و تمامی سوالات متداول را پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید.


بازسازی خانه

بازسازی و ترمیم محیط منزل معمولا به فعالیتهایی گفته می شود که بر روی بنای اصلی خانه انجام شده و به عمر و ماندگاری فضای خانه کمک شایانی خواهد کرد. بازسازی خانه شامل شرایط و قوانینی است که حتما برای داشتن یک بازسازی خوب، باید آنها را رعایت نمود.

در درجه اول باید برای بازسازی خانه به عوامل مختلفی مانند میزان بودجه و برآورد هزینه بازسازی، تعیین محل‌های قابل بازسازی و همچنین به تاسیسات زیرساختی آن توجه شود. معمولا هر خانه ای حدودا بعد از گذشت ۱۵ سال به دلیل فرسودگی نیاز به تعمیرات اساسی و بازسازی دارد.

بازسازی زیرساخت در خانه شامل تاسیسات آب و برق خواهد شد. بازسازی دکوراسیون داخلی نیز با توجه به سلیقه ظاهری و زیبایی آن و امکانات موجود انجام خواهد گرفت.بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان، تمامی بخشهای قدیمی و فرسوده حذف شده و طی یک سری عملیات فشرده، آیتم هایی جدید با ظاهری زیبا جایگزین قبلی خواهد شد که تغییرات مثبتی را به همراه خواهد داشت.

در بازسازی ساختمان باید توجه داشته باشید که در وهله اول، نقشه کشی کاملی از ساختار موجود در ساختمان را تهیه کنید تا از این طریق بتوان تمامی اجزا و لوازمی که در بازسازی ساختمان مورد نیاز است را بدست آورید.

در بازسازی ساختمان باید به مشخصاتی از قبیل نقشه کامل ساختمان، تعیین کاربری بنا، تعیین استاندارد های ساختمان، تاسیسات به کار رفته در آن و سایر خصوصیات موجود توجه نمود.تخریب و بازسازی خانه

در تخریب و بازسازی خانه به خصوص خانه های کلنگی، حتما باید قبل از تخریب نسبت به اخذ مجوز از شهرداری اقدام نمود. این عمل توسط خدمات الکترونیک انجام خواهد شد و حتما در طی مراحل تخریب خانه باید یک نفر به عنوان مهندس ناظر در محل حضور داشته باشد.

چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید مقاله پروانه ساختمان را مطالعه بفرمایید

در تخریب و بازسازی خانه باید به نکات مهمی توجه نمود که عبارتند از :

  • توجه به نقشه کارفرما و توافق بر سر مبلغ شروع فعالیت تخریب
  • نصب حفاظ در محیط تخریب و رفت و آمد برای ایمن بودن و جلوگیری از خطر
  • تخریب دیوارها و سقف های خانه
  • قطع گاز و برق و آب ساختمان و خانه قبل از تخریب
  • تعویض لوله کشی ها و سیم کشی توسط نقشه جدید

مشاوره بازسازی منزل

ممکن است در طی بازسازی ساختمان یا منزل خود، نیاز به مشاوره و کمک فکری دیگران داشته باشید. زیرا در صورت هرگونه خطا یا اشتباه در این مسیر ممکن است هزینه های اضافی و گزافی را به همراه داشته باشد.

مشاوران بازسازی منزل با توجه به علم خود، برای مواردی مانند ظرافت و دقت هر چه بیشتر در کار بازسازی، معماری و طراحی صحیح، برآورد هزینه های جزئی و کلی و … به شما کمک خواهند کرد.برآورد هزینه بازسازی ساختمان

قبل از شروع بازسازی ساختمان، ابتدا می بایست نسبت به تخمین و برآورد هزینه بازسازی اقدام نمود. در واقع می توان لیستی از تمامی دستمزدها و مصالحی که در بازسازی ساختمان مورد نیاز خواهند بود، تهیه نمود. سپس با توجه به همان لیست هزینه ‌های کلی را برآورد کرده و متناسب با بودجه عملیات بازسازی ساختمان را آغاز نمود.

اگر ساختمان یا خانه به صورت کلنگی باشد، برآورد هزینه بازسازی حتما باید برای تمامی مراحل از صفر تا صد تخریب و بازسازی مد نظر قرار گیرد.

برآورد هزینه های بازسازی ساختمان در حالت کلی با توجه به موارد زیر است که عبارتند از:

  • هزینه کلی برای خرید انواع مصالح ساختمانی
  • هزینه حمل و نقل مصالح و همچنین زباله های ساختمانی
  • هزینه های تعمیرات جزئی و کلی ساختمان با توجه به سلیقه و نیاز خود
  • هزینه های تغییر در دکوراسیون داخلی با توجه به امکانات موجود
  • هزینه های دستمزد کارگران، پیمانکاران، مهندسان و نیروهای ساختمانی