درب و پنجره دوجداره

راهنمای خرید درب و پنجره دوجداره

درب و پنجره دوجداره

 

چرا درب و پنجره دوجداره ؟

 

آیا سر و صدای بیرون از منزل شما را آزار می دهد؟

آیا خانه شما حتی با وجود وسایل گرمایشی مناسب، باز هم سرد است؟

محصولات دو جداره به ویژه درب و پنجره دوجداره بهترین راه حل شما هستند! قطعا مزایای داشتن محصولات دو جداره بسیار زیاد است و ارزش هزینه کردن را دارد.

آشیونه تنها چند دقیقه با ما همراه باشید تا در مورد محصولات دوجداره و عایق بیشتر بدانید و اگر تصمیم به تهیه خرید دارید با دید بازتری انتخاب کنید.پنجره یک بخش اساسی در هر ساختمان است و انتخاب مناسب آن می تواند تفاوت چشمگیری در عملکرد و راحتی آن ساختمان ایجاد کند. پنجره های دو جداره می توانند به سبک های مختلفی ارائه شوند؛ بنابراین می توانید آنها را با استفاده از پنجره های آلومینیومی در خانه مدرن خود تطبیق دهید یا برای احساس سنتی تر بودن پنجره های طرح چوبی یا چوبی دوجداره  را انتخاب کنید.

همچنین درب ها برای افزایش حریم خصوصی خانه و همچنین در امان ماندن از شرایط آب و هوایی مانند باران و سرما ضروری است. اما وقتی افراد تصمیم می گیرند خانه یا ساختمان اداری خود را بسازند یا بازسازی کنند، باید به نوع دربی که می خواهند نصب کنند، فکر کنند. درب های دو جداره یکی از بهترین انتخاب ها برای ساختمان شما خواهد بود. طیف گسترده ای از طرح ها برای چنین تولیداتی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را مطابق با فضای داخلی خانه یا محیط کار انتخاب کنید.


پنجره یو پی وی سی یا پنجره دو جداره

پنجره های یو پی وی سی قاب هایی مجهز با دو صفحه شیشه ای هستند و میان آنها دوازده تا شانزده میلی متر فاصله است. شکاف بین دو صفحه شیشه ای به لطف یک میله فاصله دار در جای خود باقی می ماند. به طور معمول، این فضا با هوای معمولی پر می شود؛ اما می تواند با گاز آرگون نیز پر گردد. به همین علت پنجره یو پی وی سی به دلیل توانایی به دام انداختن هوا بین شیشه ها عایق بندی خوبی ایجاد کرده که باعث کاهش انتقال قابل توجه گرما – سرما و صدا از داخل به بیرون و بالعکس می شود.

بر همین اساس، هر چه تعداد لایه های شیشه با پنجره بیشتر باشد، کاهش اتلاف انرژی بیشتری را شاهد خواهیم بود.. با این حال، روش لایه بندی فقط به دو لایه شیشه محدود نمی گردد؛ درب و پنجره سه جداره نیز برای نتایج بهینه تر ساخته شده است که در مناطقی با آلودگی صوتی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

 بنابراین، هر چقدر یک سیستم گرمایشی خوب برای گرم نگه داشتن منزل خود داشته باشید، چنانچه اکثر گرما به وسیله یک پنجره غیر عایق خارج شود، بی فایده است. امروزه انتخاب درب و پنجره یو پی وی سی یا دو جداره، نه تنها باعث بهبود سطح انرژی خانه شما می گردد، بلکه باعث کاهش همزمان ورود غبار و هوای آلوده در فضای داخل منزل نیز خواهد شد.


درب و پنجره سه جداره

انواع پنجره دوجداره و شیشه های بکار رفته در آنها

 1. پنجره هایی با اتلاف انرژی کم

برای عایق بندی یک پنجره دو جداره، شیشه Low-E (کم انتشار) استفاده می شود. تبادل حرارت کم در این پنجره ها به خصوص برای مناطق سرد که مصرف انرژی بالایی برای گرم نگه داشتن خانه دارند، بسیار کاربردی است. این محصولات با صرفه جویی در مصرف انرژی، نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی و منابع انرژی را کاهش می دهند.

 1. پنجره صوتی

شیشه صوتی برای کاهش سطح صدای ناخواسته از خارج ساخته شده است. از دو یا چند ورق شیشه ساخته شده است که با یک یا چند لایه ضد صوتی ویژه به هم چسبیده اند. این لایه ها هنگام عبور از میان شیشه، امواج صوتی را ضعیف می کنند.

 1. پنجره خود تمیزشو

امروزه با توسعه فن آوری پنجره های uPVC می توان پنجره یو پی وی سی را تهیه کرد که خودشان تمیز می شوند. این شیشه ها با روش خاصی تولید میشوند که آلودگی سطحی روی شیشه را از بین می برند و در واقع با پخش یکنواخت آب در اطراف سطوح، این کار را انجام میدهند.

 1. پنجره ایمنی

در این نوع ، فرم های محکم و شیشه لمینت شده، از صدماتی که به خاطر شکسته شدن شیشه به وجود می آید، جلوگیری می کنند. این نوع شیشه در صورت شکسته شدن خرده شیشه ایجاد نمی کند.

 1. شیشه ضد حریق

این نوع شیشه در برابر آتش و دود ساختمان را محافظت می کند؛ به طوری که روش های خاص لمینت و نوع پوشش به کار رفته و سخت کننده، مقاومت آن را در برابر ضربه و عبور دود، شعله و گاز بالا می برد.

 1. پنجره دوجداره امنیتی

شیشه امنیتی، محافظت بالاتری در مقایسه با شیشه ایمنی دارد و از تعرض و ورود اجباری به منزل شما جلوگیری می کند.

 1. پنجره تزئینی

پنجره های دو جداره به سبک های متفاوتی از نظر الگو، رنگ، جنس، بافت و تیرگی ارائه می شود. همچنین این نوع شیشه برای بالا بردن کیفیت، قابل ترکیب با انواع قبلی است.

 1. پنجره کنترل خورشیدی

هدف از شیشه کنترل خورشیدی انعکاس و فیلتر کردن اشعه خورشید است که باعث ایجاد نور طبیعی در اتاق می شود؛ بدون اینکه از اشعه های آفتاب، ناراحتی ایجاد کند. این قضیه می تواند برای سقف های شیشه ای یا هر ساختمانی که دارای نورگیر بزرگ باشد، بسیار مفید واقع گردد.

صرف نظر از اینکه انواع پنجره های ذکر شده به تنهایی کاربرد دارد، برای هدفمند کردن بیشتر می توان هر یک را با انواع دیگر ترکیب کرد و کارآیی آن را افزایش داد.

قیمت درب و پنجره دوجداره

قیمت درب و پنجره دوجداره

بهترین قیمت برای درب و پنجره دو جداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینها شامل عواملی مانند نوع قاب، شیشه و شکل یا سبک پنجره می باشد. در مورد قاب، درب و پنجره uPVC ارزان ترین انتخاب است؛ در حالی که درب و پنجره های آلومینیومی و چوبی معمولا گران ترند.

شکل و سبک درب های دوجداره، به دلیل پیچیدگی، گران ترند. درب های دولا تاشو هزینه کمتری برای شما خواهند داشت و درب های پاسیو دو جداره کشویی به طور معمول ارزان ترین در بین سه مورد بالا هستند. به خاطر داشته باشید که هزینه درب جلو دو جداره و درب عقب دو جداره به شرایط و نوع استفاده شما بستگی دارد.

درب یو پی وی سی

درب یو پی وی سی یا درب دوجداره، درب هایی با شیشه مخصوص هستند که از دو صفحه شیشه ای با شکاف باریک هوای خشک معمولی یا گاز بی اثر تشکیل شده اند. درب های دو جداره را می توان با بسیاری از مواد مختلف از درب های UPVC گرفته تا چوب ترکیب کرد و در انواع مختلفی از سبک و طرح تولید نمود.

اگر می خواهید انرژی را در خانه خود پایدارتر نموده یا عایق صوتی خوبی ایجاد کنید و یا می خواهید از ورود گازهای آلاینده به منزل خود بکاهید، قطعا باید عملیات نصب درب های دو جداره را در آپارتمان خود انجام دهید. می توانید درب های دو جداره داخلی یا درب اصلی دو جداره را برای آپارتمان خود انتخاب نمایید. درب های دو جداره خواص بسیاری دارند و سرمایه گذاری روی آنها مزایای متعددی دارد که در ادامه موضوع همه موارد را ذکر میکنیم.

از لحاظ مختصات و عملکرد در درب های دو جداره شکاف کوچکی که با افزودن دو ورق شیشه به هم ایجاد می شود، هوا را به دام می اندازد. این شکاف معمولا ۹-۱۲ میلی متر عرض دارد. لایه های شیشه توسط یک میله اسپیسر از هم جدا می شوند. درب های دو جداره با روشی به نام همرفت از انتقال گرما جلوگیری می کنند. از آنجا که هوای داخل شکاف رسانای خوبی برای گرما نیست، هوای خنک در یک طرف و هوای گرم در طرف دیگر باقی می ماند. به این ترتیب، به لطف دو جداره سازی فضای داخلی، گرمای کمتری از دست می رود و در نتیجه گرم تر می ماند.

انواع درب دو جداره

شما باید بین طیف گسترده ای از سبک ها و اشکال مختلف درب، یکی را انتخاب کنید. مهم این است که قبل از آن تصمیم بگیرید که کدام درب مناسب خانه یا نیاز شماست و بهترین گزینه را دارد.

فواید استفاده از درب و پنجره دوجداره کدامند؟

 • قابلیت تعویض آسان و سریع با انواع قدیمی

اگر نگران تخریب و ریخت و پاش ناشی از تعویض درب و پنجره های قدیمی خود با محصولات دو جداره هستید اصلا نگران نباشید. یک نصاب ماهر میتواند در کمترین زمان ممکن درب و پنجره های قدیمی آهنی یا آلومینیومی شما را به وسیله دستگاه فرز بریده و پنجره های جدید را بدون نیاز به گچ و سیمان نصب کند، البته نصب آسان از مزیتهای این نوع درب و پنجره محسوب میشود. 

 • افزایش ارزش خانه

به دلیل مزایای زیاد درب و پنجره دوجداره، اگر تصمیم به فروش یا اجاره دادن ملک خود دارید، مطمئنا ارزش ملک شما بیشتر از زمانیست که از نوع یک جداره استفاده میگردد.

 • کاهش آلودگی

انواع مختلف دو جداره باعث کاهش نفوذ گرد و غبار و هوای کثیف به داخل واحد شده و سلامت افراد از این نظر بیشتر تامین می شود.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی

از آنجا که پنجره و درب های دوجداره گرما و سرما را به داخل اتاق منعکس می کنند، شما مجبور نیستید به طور مکرر از سیستم گرمایش و برودتی خود استفاده کنید. بنابراین هم دستگاههای مربوطه استهلاک کمتری دارند و هم مصرف انرژی پایین می آید.

 • کاهش سر و صدا

درب و پنجره دو جداره بهترین عایق صدا را به خانه شما اضافه می کنند.

 • افزایش امنیت

از آنجا که شکستن درب های دو جداره به دلیل لایه اضافه شده دشوارتر است، نفوذ برای متجاوزان دشوارتر خواهد بود. اگر به سطح امنیتی بالاتری هم نیاز دارید، می توانید درب های دوجداره را با شیشه های ضد ضربه نصب کنید که باعث استحکام آنها می شود.