You are currently viewing ست سرویس بهداشتی

ست سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی، توالت و حمام از جمله مکان هایی در منزل هستند که معمولا کمترین فضا را اشغال کرده و ارتباط نزدیکی با سلامتی اعضای خانواده دارند. بنابراین می توان با استفاده از کالاهای بهداشتی مناسب و مقرون به صرفه فضایی پاکیزه و زیبا را ایجاد کرد.

در این مقاله از سایت آشیونه، مجموعه ای از ست های سرویس بهداشتی ، ست حمام و ست توالت را برای شما تهیه کرده ایم تا بتوانید از این طریق با تمامی نکات مهم برای خرید یک ست کامل بهداشتی با کیفیت و زیبا آشنا شوید، پس با ما تا انتهای مطالب همراه باشید.انواع ست سرویسهای بهداشتی

سرویس بهداشتی یکی از مهم‌ترین فضاها در منزل به شمار می رود، بنابراین دکوراسیون و ست داخل سرویس بهداشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. انتخاب ست سرویس بهداشتی با توجه به سلیقه و میزان فضای داخلی، می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی لوازم سرویس بهداشتی از ست های ۴ و ۷ و ۹ تکه تشکیل می شوند.

ست های سرویس بهداشتی که در بازار موجود می باشند عموما از جنس چدن، پلاستیک، آهن، سرامیک و… بوده و برای روکش آنها نیز از اکریلیک، فلز و شیشه هم استفاده می شود.

ست های سرویس بهداشتی شامل اقلامی مانند سطل آشغال، فرچه، جا صابونی، جا مایع دستشویی، جا مسواکی، لیوان و جای آویز حوله بوده که با توجه به فضا و رنگ کاشی داخلی سرویس بهداشتی، دارای رنگ، اندازه و سایزهای مختلف نیز می باشند.

ست سرویس حمام

ست سرویس حمام یکی از مهم ترین ملزومات در فضای داخلی حمام به شمار رفته که در عین حال در تزئین و زیبایی دکور حمام نیز می تواند تاثیرگذار باشد. ست سرویس حمام در رنگ و طرح های متنوعی از جنس سرامیک گرفته تا انواع پلاستیکی در بازار موجود هستند.

ست سرویس حمام و اکسسوری آن شامل تمامی وسایلی است که در داخل حمام قرار گرفته اند مانند: سبدهای توری و فلزی که جهت نگه داشتن وسایل بهداشتی اعم از شامپو، لیف، صابون و… بکار میروند.ست سرویس توالت

در چیدمان دکور توالت علاوه بر اهمیت دادن به تمیزی و سلامت محیط آن، باید به نکات مهم در خصوص خرید بهترین ست سرویس توالت توجه کرد. تعداد اقلامی که در ست سرویس توالت به کار می رود شامل مواردی مانند سطل آشغال، فرچه، جا صابونی، جا مایع دستشویی، جامسواکی، لیوان و آویز حوله می باشد.

در حین خرید ست سرویس توالت بهتر است به نکات زیر توجه نمود :

 • داشتن جنس رزین، پلکسی، استیل و پلاستیک و ضد آب بودن ست سرویس توالت
 • مقاومت در برابر مواد شوینده و ضدعفونی کننده
 • سازگاری با رنگ فضای داخلی توالت و استفاده از رنگ های روشن و سفید
 • انتخاب ست سرویس توالت متناسب با میزان فضای آن
 • قابلیت شستشو و تمیز کاری آسان
 • مقرون به صرفه و با کیفیت بودن نوع ساخت


ست آینه و باکس سرویس بهداشتی

یکی از کاربردی ترین اجزا در سرویس بهداشتی، ست آینه و باکس است که فضای سروی را بزرگتر نشان می دهد. ست آینه و باکس سرویس بهداشتی در اندازه و سایزهای مختلف تولید می شود که در هنگام خرید بهتر است به نکاتی که در مطالب زیر بیان شده توجه نمایید :

 • اندازه و ابعاد

 حتما قبل از خرید متراژ و ابعاد محل نصب ست آینه و باکس سرویس بهداشتی را در نظر بگیرید.

 • مدل

بهتر است بدانید که مدل های گرد معمولا فضای سرویس بهداشتی را بزرگتر نشان می دهند.

 • جنس به کار رفته

 در خرید ست آینه و باکس سرویس بهداشتی، جنس ضد آب آن مانند PVC، آلومینیوم، استیل و پلاستیک را در نظر بگیرید.

 • رنگ

بر حسب تجربه و تمایل روانشناختی افراد، رنگ سفید مناسبترین رنگ برای خرید ست آینه و باکس سرویس بهداشتی است و قابل تطبیق با هر نوع رنگ و دکور داخلی می باشد.

 • باکس

در خرید باکس حتما به وجود کشو یا کمد برای قرار دادن وسایل اضافی توجه کنید.

 • قابلیت شستشو

 توجه داشته باشید که ست آینه و باکس سرویس بهداشتی حتما قابلیت شستشو و تمیز کردن را داشته باشد.