شلف دیواری

شلف دیواری

دسته بندی محصولات

فروش ویژه لوستر و آویز چوبی

انواع شلف

اگر می‌خواهید بدانید انواع شلف چیست و کدام نوع آن به کارتان می آید لازم است که ابتدا نوع استفاده خود از شلف و همین طور مکانی را که قصد نصب شلف در آن را دارید به طور دقیق مشخص نمایید؛ چرا که شلف‌ها در واقع دکورهای کوچکی هستند که طبق کاربردشان در جنس و اشکال گوناگون تولید می شوند.


شلف فلزی

حال که در پی این هستید که بدانید انواع شلف چیست، جا دارد که شما عزیزان را با شلف فلزی و موارد به کارگیری آن بیشتر آشنا کنیم. شلف های فلزی از آشپزخانه گرفته تا حمام را پوشش می دهند. به طور کلی شلف فلزی برای آن قسمت‌هایی ساخته می شود که محل نگهداری لوازم سنگین وزن است.

شلف فلزی


شلف دیواری

در ادامه آشنایی با انواع شلف‌ ، نوعی از آن وجود دارد که قابلیت استفاده به عنوان دیوار جانبی را دارند؛ بنابراین اگر شما نیز کمبود دیوار، کابینت و به طور کلی فضا برای جای دادن اسباب و اثاثیه را دارید باید بگوییم که با استفاده از شلف دیواری می توانید مثلاً در آشپزخانه و یا قسمت های دیگر منزل(جدا سازی فضای سرویس از پذیرایی)، دیوارهای کوچکی ایجاد کرده و از این طریق یک نظم درست و حسابی به فضای خانه و حتی محل کار خود ببخشید.

با این حساب نصب شلف ایده‌ای مناسب، کار راه انداز و حتی به نسبت ارزان محسوب می شود آن هم در مقایسه با روشهایی همچون اضافه کردن کابینت های جدید و غیره که دست گذاشتن روی آنها هزینه زیادی را می طلبد.
مدل شلف


شلف دیواری چوبی

از مهمترین مواردی که در انواع مدل شلف با آن روبرو می شوید، شلف چوبی است. مدل شلف چوبی با توجه به زیبایی ذاتی چوب و ظرافتی که دارد گزینه ای مناسب برای چیدمان لوازم شخصی سبک وزن، عروسک‌ها، شمع و چنین چیزهایی محسوب می شود. البته ممکن است اشاره‌ای که به ظرافت شلف های چوبی داشته‌ایم موجب نگرانی‌تان از بابت دوام این قفسه‌ها گردد که در این صورت باید بگوییم شلف های چوبی نه تنها زیبا و ظریف بوده بلکه از نظر کیفیت و مقاومت نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

به این ترتیب برای سالهای زیادی می توانید روی استفاده از آنها حساب کنید. می بینید که دیگر لزومی به خرید بوفه های دکوری و تزیینی که تا حد زیادی دمده شده‌اند نیز باقی نمی ماند و با استفاده از شلف دیواری جذابیت دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار و یا هر مکان دیگری که مورد نظرتان است به طور چشم گیری افزایش می یابد.

شلف دیوای چوبی

همان گونه که از نام شلف چوبی بر می‌آید این نوع از قفسه‌ها علاوه بر چوب با سایر فرآورده های چوبی همچون ام دی اف نیز ساخته می شوند. در هر حال آنچه که در شلف چوبی حسابی به چشم می آید زیبایی منحصر به فرد آن است؛ البته مزیت اصلی شلف چوبی را می توان در وزن کم، قابلیت ساخت در سایز و طرح های مختلف و مهمتر این همه قیمت مناسب آن دانست. با این تفاسیر اگر در صدد تهیه و تدارک دکوراسیون داخلی منزل و حتی اتاقها هستید بدون شک شلف چوبی همان چیزی است که می خواهید.


شلف آشپزخانه

با یک جمع بندی کوچک بر آنچه که تا به این جا گفته شد در می یابید که انواع شلف کدامند و این که تنوع موجود در آن تنها به شلف های چوبی و یا فلزی محدود نمی شود بلکه شلف‌ها در یک تقسیم بندی دیگر به شلف آشپزخانه، دکوری، ماگ و غیره نیز تقسیم می گردد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

شلف آشپزخانه

با توجه به این که کمی قبل تر و در بیان انواع شلف گریزی به شلف آشپزخانه زده و در مورد مزایای آن صحبت کرده‌ایم در نتیجه اکنون متوجه شده‌اید که با به کارگیری شلف دیواری آشپزخانه به راحتی و با کمترین هزینه ممکن می توانید صاحب یک آشپزخانه مرتب و دوست داشتنی شوید.

خصوصاً اگر متراژ آشپزخانه شما کوچک بوده و همواره از بابت جانمایی لوازمی همچون قابلمه و کاسه و بشقاب در مضیقه هستید، این مژده را برایتان داریم که با استفاده از شلف آشپزخانه تمامی مشکلات این چنینی‌تان حل شده و در نهایت نیز یک آشپزخانه جادار و دلچسب تحویل خواهید گرفت.

شلف آشپزخانه

شلف دیواری تلویزیون

در بیان انواع شلف به نوع دیگری از آن یعنی شلف دیواری تلویزیون می رسیم. کاربرد این شلف‌ها اغلب در جایی خودش را نشان می دهد که بنا است تلویزیون ها بر روی دیوار نصب شوند. به این صورت که از یک سو با نصب تلویزیون بر روی دیوار و از سوی دیگر با استفاده از شلف دیواری تلویزیون یک اتاق نشمین دلباز و حسابی جادار نصیبتان می شود.

با این حساب نه تنها لوازم دکوری مورد نظرتان مانند قاب های عکس، مجسمه، کتاب و غیره را می توانید در اتاق نشیمن خود جای دهید بلکه همه چیز با نظمی عالی و دکوراسیونی شیک چیده می شود. البته ناگفته نماند که شلف دیواری تلویزیون برای قرارگیری خودِ تلویزیون نیز به کار می رود.

شلف دیواری تلویزیون

این شلف ها از ماگ و چوب ساخته شده‌اند که علاوه بر پوشش دهی منازل مسکونی برای محیط های کار نیز مناسب هستند؛ لازم به توضیح است که شلف دیواری تلویزیون تنها یکی از انواع شلف های قابل استفاده برای تلویزیون است و نوع دیگری از آن نیز در قالب شلف تلویزیون ایستاده تولید و ارائه می شود که اتفاقاً هرکدام از آنها طرفداران مخصوص خودش را دارد.

شلف دکوری

شلف دکوری همان طور که از نامش پیدا است برای چیدمان لوازم دکوری به کار می رود. با این حساب اگر به دنبال شلف دکوری هستید می توانید به سراغ شلف چوبی و یا شلف ماگ بروید. همان گونه که تا به این جا در مورد انواع شلف چیست گفته شد، جنس و متریال به کار رفته در شلف ها تنها یک طرف قضیه است و موارد دیگری نیز بر تنوع این قفسه ها اثر می گذارد. به عنوان مثال همین شلف دکوری در دو نوع ایستاده و دیواری و همین طور در اندازه های مختلف ساخته می شود.

شلف دکوری

شلف ماگ

اگر خاطرتان باشد کمی قبل و در حین توضیح شلف چیست و انواع آن، چند باری صحبت از شلف ماگ به میان آمد. در توضیح تکمیلی و مفصل تر از شلف ماگ باید گفت که جزو شلف های پر تقاضا می باشد؛ چرا که شلف ماگ از پی وی سی ساخته شده و همین ماده باعث براقیت این نوع از شلفها می شود.

اگر شما نیز به ظاهر دکوراسیون خانه و محل کارتان اهمیت زیادی می دهید و بدتان نمی آید که از شلفی خیره کننده استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که سری به شلف ماگ بزنید؛ به خصوص که شلف ماگ همچون دیگر انواع شلف که به بیان آنها پرداختیم، قابلیت پیاده سازی در بخش های گوناگون منزل را داشته و می تواند جایگزینی برای کابینت، دیوار و غیره شود.

شلف ماگ

از نظر تنوع حاکم بر شلف ماگ نیز خیالتان آسوده باشد زیرا نه تنها به هر دو صورت دیواری و ایستاده تولید میگردد بلکه در رنگ های مختلف نیز موجود می‌باشد؛ مهمتر از همه این که شلف ماگ یک مزیت قابل توجه نسبت به شلف چوبی دارد و آن هم ضد آب بودنش است.


راهنمای خرید شلف دیواری

شلف چیست؟

شلف را باید نسخه مدرن و پیشرفته از طاقچه های قدیمی بدانیم. در واقع شلف‌ها طاقچه‌هایی هستند که تنها به دیوار متصل نمی شوند بلکه بسته به نیاز می توان آنها را در مکان های مختلف به کار گرفت. با این اوصاف اگر قصد خرید شلف را دارید بد نیست که ابتدا با انواع شلف آشنا شوید و سپس مطابق با خواسته‌تان از میان شلف آشپزخانه، شلف دیواری تلویزیون، شلف دکوری و یا شلف ماگ به انتخاب بپردازید.

لازم به توضیح است که چه در خرید شلف و چه خرید هر کالا و خدمات دیگری، اطلاع از قیمت اهمیت فراوانی دارد در نتیجه ما نیز بر آن شده‌ایم تا در این مقاله به بررسی قیمت شلف پرداخته و شما عزیزان را در خرید شلف دیواری ارزان و سایر اقسام آن با قیمتی مقرون به صرفه، یاری نماییم. 

می‌توانید از گالری انواع شلف و دکوری دیدن کرده و کالای مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید

شلف

در ادامه تعریف شلف و کاربرد آن باید بگوییم که حتی قفسه‌های چوبی و یا فلزی شیک و زیبایی که احتمالاً در جاهای مختلف دیده‌اید نیز جزو شلف محسوب می شوند. این قفسه های شلف ممکن است از جنس چوب، فلز و غیره باشد و همچنین این شلف‌ها در طرح های متنوع و گوناگونی ساخته می شوند که به راحتی جوابگوی اکثر سلایق خواهد بود.

همان طور که گفته شد از طاقچه گرفته تا قفسه و از فلز تا چوب همگی در هر طرح و رنگی در گروه شلف قرار می گیرند اما نکته حائز اهمیت این است که صرف نظر از تنوع موجود میان اقسام شلف، همه آنها یک نقطه اشتراک نیز دارند که اتفاقاً همین وجه اشتراک باعث محبوبیت شلف در میان مردم شده است.

به این صورت که شلف فاقد کادربندی بوده و نقطه اتصال آن به دیوار قابل مشاهده نیست. توجه داشته باشید که همین ویژگی باعث ایجاد ظرافت و زیبایی در شلف شده که به تبع آن زیبایی محیط نیز افزایش می یابد.شلف جدید

چنانچه تا به اینجا همراه ما بوده باشید بدون شک دریافته‌اید که شلف جدید و آنچه در دکوراسیون مدرن به کار می رود در واقع همان طاقچه های گچی و سنگی قدیمی و مورد استفاده در ایام گذشته هستند که اکنون تکامل یافته و به صورت شلف جدید آن هم در مدلها، اشکال و طرح‌ها و رنگ های گوناگونی تولید و ارائه می شوند. شلف جدید آنچنان راهش را در میان مردم باز کرده که اغلب افراد برای زینت بخشی به در و دیوار خانه شان به سراغ این قفسه‌ها می روند.

می بینید که طاقچه های امروزی نه تنها نامشان به شلف تغییر کرده بلکه کاربرد آنها نیز تغییرات عمده ای داشته است؛ به طوری که شلف جدید اگرچه برای طبقه بندی دیوار به کار می رود اما در عمل بیشتر شاهد جنبه تزیینی آن هستیم تا این که واقعاً به عنوان یک طاقچه برای جای دادن اسباب و اثاثیه کارایی داشته باشد.

خرید شلف

برای خرید شلف لازم نیست راه دوری بروید بلکه تنها کافی است که به مطالعه مطلب پیش رو بپردازید و سپس بر اساس نیازی که احساس می کنید وارد عمل شوید؛ البته باید توجه داشت که در انتخاب از میان شلف چوبی، شلف فلزی و یا دیگر انواع و اقسام آن فاکتورهایی همچون سلیقه و توان مالی نقش مهمی دارند. در هر صورت پس از دو دو تا چهارتای همه جانبه وقتی تصمیمتان را در مورد انتخاب نوع شلف گرفتید دیگر زمان آن می رسد که برای خرید شلف اقدام کنید. در این مرحله نیز به صورت آنلاین و تنها با یک کلیک می توانید بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن به خرید شلف آن هم با قیمت دلخواه خود بپردازید.

قیمت شلف

با در نظر داشتن آنچه در مورد شلف‌ها گفتیم و مابقی قضایای ذکر شده، قطعا متوجه شده‌اید که استفاده از انواع شلف می تواند شیوه ای مقرون به صرفه و حتی ارزان قیمت در تغییر دکور خانه مسکونی، محیط کار و غیره باشد.

در مورد قیمت شلف باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس، اندازه و حتی طرح از جمله عواملی هستند که بر قیمت شلف اثر می گذارند و باعث ایجاد اختلاف قیمت در این قفسه های مدرن  می شوند. با این حساب برای کسب اطلاع دقیق از قیمت شلف لازم است که ابتدا مشخص کنید چه نوع شلفی را در چه سایز و طرحی می خواهید و سپس بر مبنای این آیتم ها است که می توانید به برآورد قیمت شلف ایده‌آلتان بپردازید.


خرید شلف دیواری ارزان

در هنگام خرید شلف دیواری ارزان باید به این نکته توجه داشت که گاهی خرید ارزان آن هم از یک مرجع ناشناخته به قیمت از بین رفتن پولتان تمام شده و شما می مانید و یک شلف بی کیفیت و به درد نخور! بنابراین اگر قصد خرید شلف دیواری ارزان را دارید بهتر است به سراغ آن دسته از طاقچه‌هایی بروید که به دلیل متریال بکار رفته قیمت مناسب تری دارند که از جمله آن می توان به شلف چوبی اشاره کرد تا این که بخواهید همان شلف ایده آلتان را به صورت خرید شلف دیواری ارزان به دست بیاورید و کیفیت را فدای ارزانی قیمت کنید.

توجه داشته باشید که شلف دیواری از فلز، شیشه، چوب و ام دی اف ساخته می شود که هر کدام از انواع آن برای نگهداری از اسباب خاصی مناسب هستند به عنوان مثال شلف فلزی برای نگهداری وسایل سنگین پیشنهاد می شود و شلف چوبی برای دکوری، عروسک و غیره. حال تصور کنید به منظور خرید شلف دیواری ارزان دست روی شلف چوبی بگذارید در حالی که قصدتان نگهداری از لوازمی سنگین است! می‌بینید که چنین خریدی اصلاً عقلانی نخواهد بود. با همه اینها هر چیزی راه خودش را دارد و برای خرید شلف دیواری ارزان همواره می توانید روی وب سایت آشیونه حساب کنید و شلف دیواری مورد نظرتان را از آشپزخانه گرفته تا شلف اتاق کودک و غیره با قیمتی اقتصادی و به صرفه از آن خود نمایید.

آیا شلف تحمل و استقامت کافی برای نگه داشتن اجسام را دارد؟

بنابر آنچه گفته شد مطمئناً دیگر دستتان آمده که شلف چیست؛ بنابراین اکنون قصد داریم شما عزیزان را کمی دقیق تر با جنس به کار رفته در شلف آشنا کنیم. شلف قابلیت ساخته شدن از اجناسی همچون چوب، فلز و حتی MDF را دارد. از طرفی شلف‌ها در طرح‌هایی شیک و دل نشین و البته رنگارنگ تولید می شوند. در نتیجه همه اینها دست به دست هم داده تا بتوانید هماهنگ با سایر اسباب و اثاثیه‌تان به خرید شلف بپردازید و یک خرید خوشایند را تجربه نمایید. همان گونه که پیش تر در مورد نحوه نصب شلف اشاره شد اتصال آنها به شیوه ای ناپیدا است و از طریق رول پلاک و پیچ به دیوار نصب می شوند.

انواع شلف

پس از اطلاع از این که شلف چیست و نحوه نصب آن به چه صورت است دیگر از بابت استحکام آن هیچگونه دلواپسی نخواهید داشت خصوصاً که قفسه های دیواری معمولی با بست نگه داشته می شوند و همان طور که خودتان می دانید استحکام شلف بسیار بیشتر از سایر قفسه‌ها خواهد بود؛ زیرا هرچه نباشد شلف ها در دیوار پیچ می شوند و آنقدری محکم هستند که حتی قابلیت تحمل چندین کیلو وزن را نیز داشته باشند.

ناگفته نماند که ابعاد و جنس به کار رفته در شلف دو فاکتور تعیین کننده ظرفیت وزنی آن هستند و این طور نیست که همه شلف‌ها قدرت تحمل وزن یکسانی را داشته باشند. علی‌الخصوص که شلف های فلزی قدرتمندترین نوع شلف محسوب شده و در نتیجه اگر قفسه ای برای اجسام سنگین مدنظرتان است پیشنهاد می دهیم که به شلف‌های فلزی هم فکر کنید.