پاک کردن چربی هود

پاک کردن چربی هود

چربی هود به سادگی و با استفاده از مایع ظرف‌شویی و اسکاچ پاک می‌شود. البته به شرط آن که چربی‌ها سطحی و تازه بوده باشند. در ضمن دقت نمایید که اسکاچ باعث آسیب زدن به هود و خش انداختن آن نشود. اگر چربی چندانی روی هود نقش نبسته و از آن طرف هم شیوه‌ای کم دردسر را ترجیح می‌دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم برای پاک کردن چربی هود از آب ولرم، صابون و یک پارچه یا اسفنج نرم استفاده گردد.

اگر پاک کردن چربی هود را به سبک خانگی نمی‌پسندید، می‌توانید به سراغ اسپری‌های گاز پاک‌کن بروید. این محلول‌های حاضر و آماده در کارخانه تولید شده و در هر مغازه و فروشگاهی یافت می‌شوند. از طرف دیگر برای زدودن چربی‌های قوی و کهنه‌تر می‌توانید از پودر ماشین لباسشویی استفاده نمایید. این پودرها قدرت پاک کنندگی کاملاً مناسبی دارند و به راحتی چربی‌ها را از بین می‌برند.

در نتیجه برای پاک کردن چربی هود گزینه خوبی محسوب می‌شوند. البته حواستان باشد که حتما از حوله و یا دستمال نرم و لطیف استفاده کنید، به اضافه این که ابداً پودرهای بسیار قوی (چند آنزیمِ) را به کار نگیرید. در این میان از پاک کردن فیلتر هود هم غافل نشوید؛ چرا که منشأ چربی‌های فراوانی بوده و در صورت کثیفی قدرت مکش هوا کم میگردد.

منتهی ابتدا جنس این فیلتر را بررسی کنید؛ زیرا فیلترهای زغالی یا از جنس الیاف یک تاریخ انقضایی دارند و بعد از آن باید تعویض شوند. با این حساب شستن، دردی را از آن‌ها دوا نکرده و حتی خرابی به بار می‌آورد؛ اما فیلترهای آلومینیومی قابل شست و شو، با شوینده‌های مذکور هستند.