کاور شوفاژ

کاور شوفاژ

انواع کاور شوفاژ مدرن

 از آنجا که پوشش رادیاتور می‌بایست سالها در مقابل گرمای مستقیم قرار بگیرد، بهترین روش در ساخت و تولید آن استفاده از روش وکیوم می‌باشد که در مقابل گرمای رادیاتور در طول زمان پایداری خوبی دارد. روش بعدی استفاده از پوشش رنگ مخصوص چوب میباشد. توجه نمایید که در استفاده از رنگ پلی استر به مرور زمان در اثر حرارت، کاور کمی تغییر رنگ خواهد داد و به زردی متمایل می‌شود. 

حداقل تعداد سفارش ساخت ۵ عدد می‌باشد و برای تعداد کمتر امکان ساخت وجود ندارد

قیمت به ازای هر متر طول ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

کاور شوفاژ چیست؟

این نوع کاور در واقع پوششی از جنس ام دی اف و یا چوب بوده که در طرح‌ها و شکلهای مختلفی ساخته میشود. البته استفاده و بکارگیری آن اغلب جنبه زیباسازی داشته و نیز از تماس مستقیم دست و بدن انسان با پره‌های داغ رادیاتور گرمایشی جلوگیری می‌کند.

استفاده از کاور شوفاژ جهت پوشاندن پره‌های رادیاتور گرمایشی در منازل ایده‌ای جذاب می‌باشد که نمیتوان براحتی از آن صرف‌نظر نمود. یکی از بزرگترین علتهایی که تقریبا خیلی از افراد ترجیح میدهند از پوشش چوبی شوفاژ استفاده کنند زیباسازی دکوراسیون داخلی و ست کردن آن با دیگر لوازم منزل است. 

اغلب این کاورها در طرح‌ها و ابعاد سفارشی توسط دستگاه سی ان سی برش داده شده و توسط روکش وکیوم و یا رنگ پلی استر مخصوص چوب تولید میگردند. نکته مهم اینجاست که به علت همرفتی بودن شکل انتشار حرارت در انواع رادیاتور، در صورت استفاده از لوازم و متریال درجه یک، گرمای شوفاژ تاثیر نامطلوبی مانند دفرمه شدن بدنه، در طول زمان نخواهد داشت. 

میتوان طرح و رنگ کاور را با توجه به خصوصیات بقیه لوازم منزل انتخاب کرد که این موضوع تاثیر بسزایی در جذابیت دکوراسیون داخلی منزل دارد. 


بهترین نوع پوشش برای کاورها

در تکمیل توضیحات ابتدای مطلب بهتر است بدانید که این نوع کاورهای مخصوص رادیاتور به سه روش ساخته میشوند:

روش اول که روش مناسبی از لحاظ دوام و کیفیت است استفاده از روکش حرارتی وکیوم می‌باشد. در این روش همانطور که از نام آن پیداست روکش وکیوم در طرح‌ها و رنگهای مختلف و با کیفیتهای متفاوت بر روی سطح خارجی بدنه که از جنس ام دی اف خام ساخته شده قرار میگیرد. بدین صورت که ابتدا سطح کار توسط دستگاه مخصوص این کار سمباده نرم زده میشود و بعد از اینکه سطح کاملا سیقلی و تمیز شد، طی دو مرحله روی کل کار چسب هنگل آلمان که در برابر حرارت بسیار مقاوم و پایدار است، پاشیده خواهد شد.

سپس به منظور خشک شدن چسب پاشیده شده بر روی سطوح، قطعات کار در اتاقی عاری از هرگونه آلودگی (و ذرات غبار موجود در کارگاه) قرار داده خواهند شد. بعد از این مرحله قطعات با فواصل منظم در دستگاه وکیوم چیده می‌شوند تا طی فرآیند پرس وکیوم، روکش ممبران به سطح مورد نظر کارها کاملا بچسبد. تا بدینجا فقط قطعات کار آماده شده و در مرحله بعدی کلیه اجزا بوسیله یراق مخصوص به خود، اسمبل شده و به یکدیگر متصل خواهند گردید. روکش وکیوم کاملا ضد خش میباشد.روش دوم که از لحاظ کیفیت و ماندگاری ظاهری در رتبه دوم قرار میگیرد، بهره گرفتن از رنگ پلی استر برای پوشش و پرداخت سطح بیرونی ام دی اف خام است. از مزایای این روش سرعت ساخت سریعتر نسبت به روش وکیوم بوده و از معایب آن میتوان به ضد خش نبودن بدنه بعد از اتمام کار و تغییر رنگ در اثر حرارت اشاره نمود. روش سومی هم وجود دارد که در آن از ام دی اف رنگی برای ساخت کاور انواع رادیاتور گرمایی استفاده میشود که در اینصورت دیگر نیازی به پوشش رنگ پلی استر و یا روکش وکیوم نخواهد بود. ناگفته نماند که در لبه‌های کار بصورت متداول و معمول از نوار پی وی سی استفاده می‌گردد.لازم به ذکر است که این مدل از لحاظ قیمتی از دو روش بالا ارزانتر بدست مصرف کننده می‌رسد ولی در نهایت بدلیل ضعف در مقابل گرما، فقط میتوان برای پوشش دادن رادیاتور در صورت خاموش بودن آن استفاده نمود.

 

***توجه***

ناگفته نماند که نمونه کارهای ارزان قیمت بازاری، بصورت سری کاری تولید شده و در ساخت آنها از متریالهای بی کیفیتی مانند نئوپان زیرپالتی(کم ارزش) و یا ام دی اف زیرپالتی استفاده می‌گردد. این مدلها دارای استحکام کم و همچنین قیمت پایینی هستند. 

مزایای استفاده از کاور رادیاتور

  • استفاده بعنوان میز کنسول
  • جلوگیری از سوختگی کودکان در تماس مستقیم با شوفاژ
  • تولید در دو نوع چوبی و فلزی
  • قابلیت باز و بست آسان قطعات جهت تعمیرات رادیاتور و جابجایی

معایب کاور رادیاتور 

این نوع پوشش در کنار زیبایی و ترکیب مدرنی که به فضای خانه می‌بخشد مقداری از گرمای رادیاتور را به دام انداخته و عملا بازدهی آن را کاهش میدهد. با وجود منافذ و شیارهایی که در بدنه کاور چوبی پیش بینی شده که وظیفه آنها انتقال حرارت به بخش بیرونی باکس میباشد ولی به هر حال توان گرمایشی ضعیفتر نسبت به قبل خواهد بود. این موضوع در فضاهایی که تعداد رادیاتور کم باشد و یا در اثر رفت و آمد و باز و بسته شدن زیاد درب ورودی، مرتباً جریان هوای سرد وارد اتاق گردد ممکن است شما را با مشکل کمبود گرما مواجه کند.

استفاده از گرمای شوفاژ مختص به فصل سرماست ولی کاور رادیاتور بطور دائم به فضای زندگی شما زیبایی میبخشد.

تختخواب کمجا نیاز آپارتمان نشینی

دسته بندی محصولات

فروش ویژه لوستر و آویز چوبی