تزیینات اتاق

تزیینات اتاق

دسته بندی محصولات

فروش ویژه لوستر و آویز چوبی

راهنمای تزیینات اتاق

گاهی اوقات برای چیدمان و تزیینات شیک یک خانه نیازی به هزینه های گزاف نیست و هر کسی می تواند با ایده و سلیقه خود، دکور و تزیینات خانه خود را طبق مدل های جدید و به روز انتخاب کرده و آن را تغییر دهد. زیرا دکوراسیون و تزیینات خانه می تواند بر روحیه افراد تاثیر گذاشته و حال و هوای خانه عوض می کند. بنابراین هدف ما از ارایه این مطلب در وبسایت آشیونه این است که به مهمترین نکات تزیینات خانه و چیدمان دکوراسیون بپردازیم. پس تا انتهای مطالب سایت با ما همراه شوید.هر خانه چیدمان و تزیینات منحصر به فرد خود را دارد و هر کسی با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود، یک مدل تزیینات را می پسندد. بنابراین در این تکه‌های کوچک و بزرگی از وسایل مورد نیاز برای تزیینات اتاق موجود است که هر کدام اگر در جای مناسب خود قرار بگیرند، محیطی دوست داشتنی و جذاب را به همراه خواهند داشت.

گاهی اوقات برای تزیینات اتاق نیازی به کمک گرفتن از مشاوران و طراحان دکوراسیون داخلی نیست و شما می توانید با تهیه یک لیست اولیه از وسایل تزیینی خود مانند رومیزی ها، گلدان، مجسمه، قاب عکس، لوستر و … دکوراسیون اتاق خود را تزیین کنید.

محیط خانه شامل اتاق های مختلفی است که هر کدام شرایط و ویژگی تزیین خاص خود را دارند که اهمیتی زیاد داشته و هر کدام روی محیط خانه تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال برای اتاق پذیرایی باید تزیینات سبک مدرن و کلاسیک را مورد نظر قرار داد. در مقابل برای اتاق خواب می توان با وسایل ریز و دور ریختنی و صرف هزینه کمتر، بهترین تزیینات را در نظر گرفت.

اگر هدف تزیینات اتاق خواب باشد، می توان اول از همه دیوارهای اتاق را تزیین کرد. برای این کار می توانید دیوارهای اتاق را نقاشی کرده و از رنگ های مختلف استفاده کنید و تزیینات اتاق خود را چندین برابر زیباتر نمایید. در شرایطی دیگر می توانید با استفاده از کاغذ و مقواهای رنگی اشکال هندسی و یا پروانه و گل درست کرده و روی دیوار به صورت طرح دار بچسبانید.

اگر بخواهیم به تزیینات اتاق به صورت کلی نگاه کنیم تمامی وسایل و امکاناتی که در تزیین و دکوراسیون داخلی اتاق به کار برده می شود ۵ دسته بوده که عبارتند از :

 • وسایل تزیینی عمودی
 • وسایل تزیینی افقی
 • وسایل تزیینی شیک و مدرن
 • گیاهان و گلدان های تزیینی
 • وسایل تزیینی قرار گرفته روی سطوح

انواع تزیینات

قبل از اینکه با انواع و اقسام تزیینات آشنا شوید بهتر است نکات زیر را در نظر گرفته تا تزیینات بهتر و زیباتری داشته باشید.

این نکات عبارتند از :

در انتخاب وسایل تزیینی خانه خود تردید نداشته باشید و جزئیات کمتری را مدر نظر قرار بدهید تا انتخاب راحت تر و بهتری داشته باشید.

حتما برای انتخاب وسایل تزیینی به رنگ دیوارها و وسایل دکوراسیون خانه خود توجه داشته باشید تا هارمونی و تناسب آنها رعایت شود.

با توجه به چیدمان و دکوراسیون داخلی خود، می توانید از تم‌ها و اجسام تزیینی مانند گل و گیاه، وسایل چوبی و… استفاده کنید.

هارمونی و تعادل و هماهنگی را میان وسایل تزیینی رعایت کنید و گاهی اوقات می توان برای اتاق‌های رسمی از وسایل متقارن و اتاق‌های غیر رسمی از وسایل غیر متقارن استفاده کنید.

در انتخاب و خرید انواع وسایل تزییناتی سایز و قد وسایل را مد نظر داشته باشید.تزیینات شیک

با استفاده از تزیینات شیک و مدرن می توان تغییرات اساسی و کاربردی را در خانه ایجاد کرد و فضای لذت بخش و زیبایی را داشت. بنابراین در ابتدا باید برای داشتن یک تزیینات شیک در منزل خود، باید از دکوری‌های جدید و زیبا استفاده کرد. برای این کار حتما نیاز نیست که از وسایل تزیینی گرانقیمت استفاده کنید و می توانید با استفاده از وسایل تزیینی شیک مانند قاب عکس، تابلو فرش، گلدان های تزیینی، مجسمه های شیک، دکوری های چوبی و … فضای خانه خود را به صورت شیک و مدرن تزیین نمایید.


تزیینات با چوب 

چوب یکی از متریال‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد برای تزیینات خانه خود از چوب استفاده می کنند و بر این عقیده هستند که تزیینات با چوب، گرما و آرامش خاصی به محیط خانه می دهد و کاربردی می باشد. از تزیینات چوب در انواع و اقسام مختلف می توان استفاده کرد. به عنوان مثال یکی از تزیینات پرکاربرد چوبی برای خانه، استفاده از کفپوش است.

همچنین برای تزیینات آشپزخانه می توان از حصیرها و سبدهای چوبی استفاده کرد که می توان آنها را درون قفسه گذاشت و یا از دیوار آویزان نمود.

برای آرامش و طراحی هرچه خاص تر خانه خود، می توانید از جا شمعی های چوبی استفاده نمایید. حتی با چوب می توان شمعدان های چوبی درست کرد و شمع های وارمر را درون آنها قرار داد.

یکی از جالبترین ایده‌ها برای تزیینات با چوب، استفاده از شاخه های خشک شده درختان است. در این صورت می توان شاخه های درخت را دور تا دور یک ظرف چسباند و درون آن یک شمع عمودی قرار داد.


تزیینات پذیرایی 

سالن پذیرایی یکی از مهمترین قسمت‌های خانه است و افراد بیشترین زمان خود را در این قسمت از خانه می گذرانند. بنابراین ایده‌هایی که برای تزیینات پذیرایی به کار برده می شود از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه مطالب به توضیح مختصری برای معرفی چندین ایده برای تزیینات آشپزخانه خواهیم پرداخت که عبارتند از :

 • گل‌های آپارتمانی و گلدان های تزیینی شیک
 • گل های مصنوعی
 • شمع های تزیینی و وارمر
 • شلف های دیواری
 • شومینه های لوکس
 • تابلو های فرش و تزیینی
 • باکس های تزیینی
 • مجسمه های شیک
 • مبلمان
 • شمعدان های رومیزی
 • کوسن
 • بشقاب های تزیینی دیوارکوب
 • بوفه و ظرف های تزیینی کریستال